Atrakcje i pomniki w Lesznie

W województwie wielkopolskim leży duże miasto na prawach powiatu – Leszno. To bardzo znana metropolia o bogatej historii, dlatego jest w centrum zainteresowania osób pasjonujących się historią naszego kraju. Bardzo wielu turystów przyjeżdża do tego miasta, chcąc zwiedzić najciekawsze zakątki tego miejsca. Leszno ma w tej dziedzinie mnóstwo do zaoferowania.

Bardzo wiele znanych osób urodziło się w tym mieście. Dlatego też można tu spotkać ich pomniki i tablice pamiątkowe. Z Lesznem są związane ważne dla kraju osobistości, które stały się honorowymi obywatelami. Można do nich zaliczyć byłego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, australijskiego żużlowca Leigha Adamsa czy kompozytora hejnału dla miasta Czesława Orsztynowicza.

Interesującym budynkiem w mieście, który warto zobaczyć jest kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej. Obecnie jest to rzymskokatolicki kościół parafialny, natomiast pierwotnie wybudowany był jako zbór kalwiński. Powstał on w XVII wieku i posiada konstrukcję szkieletową.

W Lesznie kwitnie handel i gospodarka, prosperuje tu wiele renomowanych firm, które są znane w całym kraju. Komunikacja miejska jest solidnie rozbudowana, łatwo można się więc dostać w każde miejsce w centrum i na obrzeżach miasta.

Baza noclegowa Leszna jest bardzo różnorodna – każdy znajdzie w niej coś dla swoich potrzeb. Noclegi w Lesznie spełniają różne standardy i oczekiwania klientów. Najważniejszą rolę w tej kwestii, odgrywają hotele. Można je podzielić na różne kategorie, w zależności od tego jaki poziom usług świadczą klientom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>