Co może zaoferować nam Wisła?

Ludzie, aby odpocząć szukają czegoś innego i odmiennego niż ich codzienność. Dlatego tak wielu mieszkańców miast poszukuje wakacyjnego ukojenia właśnie w górach. Zmęczeni zgiełkiem i tłumem pragną pobytu w mniejszych miejscowościach. Nie zawsze jednak spokój i cisza idą w parze z wygodą i sensowną bazą noclegową. Satysfakcjonującym kompromisem wydają się być miasta takie jak Wisła. Liczy ona lekko ponad 10 tysięcy mieszkańców. Jest to na tyle mało aby mieszkańcy większych miast mogli odpocząć i na tyle dużo aby panowały tu wysokie standardy pakietu gastronomicznego i noclegowego.

Na terenie Wisły działa bardzo dużo hoteli i pensjonatów. Latem stanowią one ostoję dla wakacyjnych gości spragnionych słońca i ciepła, zaś zimowe miejsca noclegowe (https://meteor-turystyka.pl/noclegi,wisla,0.html) kierowane są głównie do amatorów białego szaleństwa na stokach narciarskich. Hotel Podium to ośrodek wspierający sportowy tryb wypoczynku. Dla gości przygotowano specjalny tor z przeszkodami – Run Track. Aby z niego skorzystać należy mieć ukończone 16 lat. Kolejne atrakcje to bike park, trasy szosowe, szkoła mtb. Po wyczerpującym dniu można odzyskać siły w centrum odnowy biologicznej. Tutejsze Spa oferuje też badania i zabiegi lecznicze, w przypadku kontuzji, które przecież mogą się zdarzyć zwłaszcza podczas intensywnego uprawiania sportu. Dla przedstawicieli biznesu hotel Podium przygotował salę konferencyjną. Istnieje też możliwość wynajęcia ośrodka i zorganizowania imprezy integracyjnej. Niedaleko znajduje się Hotel Viatula. Posiada on w swojej ofercie prawie 90 pokoi, 14 z nich posiada balkon, 2 są pokojami o większym standardzie (tzw. Lux), 3 są dostosowane do osób niepełnosprawnych. Dla dzieci hotel przygotował specjalne dostawiane łóżeczka oraz zestaw pościeli.

Wisła pełna jest naturalnych atrakcji turystycznych. Jedną nich jest Barania Góra (1220 m.n.p.m.) – drugi jeżeli chodzi o wysokość – szczyt Beskidu Śląskiego. To właśnie stąd wypływa Biała Wisełka i Czarna Wisełka. Później wpadają one do Jeziora Czerniańskiego, z którego wypływa jedna rzeka – Wisła. Barania Góra, ze względu na swoją wysokość, jest punktem widokowym. Na jej szczycie wybudowano obserwatorium. Można stąd podziwiać pobliskie miejscowości oraz piękne górskie krajobrazy. Kolejna naturalna alternatywa to Kaskady Rodła. Jest to zespół progów wodnych uważany za jeden z najpiękniejszych w Beskidach. Można tu podziwiać ukształtowane przez wartki potok kotły eworsyjne. Okolice kaskady porastają nawet 170-letnie świerki i jodły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>