Jantar – dobry kierunek wypoczynku

Każdego roku stajemy przed wyborem, gdzie wybrać się na wakacje tym razem. Mamy coraz więcej możliwości wybrania kierunku, jednak zanim to zrobimy, zastanówmy się czy szukamy spokojnej osady, gdzie wypoczniemy w ciszy i spokoju, czy oczekujemy raczej miejscowości tętniącej życiem. To podstawa, bowiem dopiero po określeniu tego kryterium, możemy decydować się na konkretne miejsce. Kameralna atmosfera, zazwyczaj łączy się z niższymi cenami, niż w przypadku popularnych kierunków. Dodatkowo w takich kurortach możemy się odizolować i odpocząć od wielkomiejskiego gwaru. Oderwać się od szarego życia codziennego możemy nawet w kilku nadmorskich wsiach, które każdego roku starają się sprostać naszym wymaganiom.

Jantar to jedna z takich wsi. Paleta miejsc noclegowych w Jantarze robi niesamowite wrażenie (info >>  Jantar noclegi >> meteor-turystyka.pl), a cena za nocleg jest naprawdę rewelacyjna. Pokój możemy tu wynająć już od 20 złotych za dobę. Miejscowość położona jest w województwie pomorskim, w powiecie Stegna, a bezpośredni dostęp do morza, w pełni daje nam możliwość korzystania z wszelkich sportów wodnych i innych atrakcji, które tak bardzo cieszą nas w sezonie letnich upałów. Dodatkowo możemy tu korzystać z usług wielu dobrych restauracji, serwujących świeżą rybę w wysublimowanych odsłonach. Wszystko to za sprawą portu rybackiego znajdującego się na terenie gminy. 

Jantar jednak to przede wszystkim bursztyn, bowiem znajduje się on na szlaku bursztynowym. To daje nam wciąż możliwość znalezienia tych kamieni w morzu i jego okolicach. Co roku odbywają się mistrzostwa w jego połowie. To niesamowita frajda, która może przynieść nam wspaniałe pamiątki. Istotne jest, że po okolicy mamy możliwość podróżowania zabytkową kolejką wąskotorową, których na mapie polski pozostało już tak niewiele. Taka wycieczka stanowi też niezwykłą okazję do wybrania się na zamek w Malborku, który jest jednym z najbardziej znanych zabytków tego typu. Historia miejsca, w którym się znajdujemy, powinna być dla nas ważna, gdyż wówczas miejscowość przestaje być anonimowa, a my bardziej doceniamy architekturę i piękno kurortu. 

Zważywszy na kapryśną pogodę nad Bałtykiem, pamiętajmy, żeby do wyjazdu odpowiednio się przygotować. Należy zabrać ze sobą kurtkę, która pozwala cieszyć się wyjazdem nawet gdy pogoda nam nie dopisze oraz przewodnik, który pomoże zaplanować ten czas i poznać historię każdego miejsca. Przyjazd do Jantaru będzie bardzo dobrym pomysłem dla wszystkich, którzy cenią sobie bliskość natury i niezapomniane miejsca.

Jedno przemyślenie nt. „Jantar – dobry kierunek wypoczynku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>