Lwówek Śląski – gdzie, jak i co zwiedzać?

Lwówek Śląski to stosunkowo niewielkie miasto położone na Dolnym Śląsku, które może poszczycić się nie tylko najstarszym browarem w Polsce ale także wyjątkową, bogatą i zróżnicowaną ofertą turystyczną. Warto zatem zapoznać się z oferta tego, wciąż jednak mało znanego miasto i jego okolic.

Lwówek Śląski – gdzie, jak i co?
Liczący około 10 tysięcy mieszkańców Lwówek Śląski, to miasto położone w połowie drogi pomiędzy Bolesławcem a Jelenią Góra, nad rzeką Bóbr tuż przy wejściu do Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Jest to jednocześnie miejsce, w którym stykają się Pogórze Kaczawskie oraz region Gór Izerskich. Tym samym, obok wyjątkowo dobrej lokalizacji wobec głównych szlaków komunikacyjnych Lwówek Śląski to punkt, który pozwala na dostęp do całego, jednego z najpiękniejszych regionów Dolnego Śląska.

Ponadto sam Lwówek Śląski to miasto, które posiada najstarszą historię na Dolnym Śląsku i jedną z najstarszych w Polsce. Co więcej w mieście tym znajduje się, działający od niedawana na nowo, najstarszy browar w naszym kraju. Tym samym nazwa Lwówek Śląski na nowo zaczyna funkcjonować w przestrzeni publicznej i jest dobrze kojarzony z szacownym i dobrym trunkiem, jakim jest piwo.

Park Krajobrazowy Doliny Bobru
Objęty ochroną malowniczy obszar Parku Krajobrazowego Doliny Bobru to obszar znajdujący się w granicach miejscowości Jelenia Góra, Pilchowice, Jeżów Sudecki, Lubomierz, Lwówek Śląski, Świerzawa i Wleń. Co więcej przełom doliny rzeki Bóbr został objęty programem Natura 2000. Jest to efektem wyjątkowo wysokiego waloru krajobrazowego oraz przyrodniczego tego rejonu. Najpiękniejszy obszar parku, to ten znajdujący pomiędzy Jelenią Górą a Lwówkiem Śląskim. Przełom Gór Izerskim oraz Kaczawskim jest wyznaczany przez granicę, którą stanowi rzeka Bóbr. W tym odcinku swojego biegu rzeka jest ulokowana w głęboko wyżłobionych nieckach, które otoczone są w urokliwych masywach górskich oraz ich przełomami. Piękne wąwozy oraz spiętrzenia powodują, że jest to miejsce idealnie nadające się na spływy kajakami.
Wykorzystania Lwówka Śląskiego jako bazy wypadowej do Parku Krajobrazowego Doliny Bobru jest idealnym rozwiązaniem. Możliwości jakie daje baza noclegowa Lwówka, to nie tylko miejsca hotelowe, ale i prywatne kwatery czy schroniska. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>