Nadmorska wieś Dziwnówek

Dużo jest małych nadmorskich mieścin, jednak Dziwnówek trochę różni się od tych pozostałych.
Mimo swojej wielkości (wioskę zamieszkuje 405 osób), co roku przyciąga tłumy. Jest to mała urocza wioska, którą każdy zapamięta.

W przeszłości, do koło 1945 roku, Dziwnówek miał niemiecką nazwę – Klein Dievenow. W tym samym roku na terenach Dziwnówka miała miejsce bitwa pod Dziwnówkiem w ramach operacji pomorskiej, której celem było rozbicie wojsk niemieckich na terenie Pomorza. Po bitwie, w marcu 1945 roku, w Dziwnówku dowódca 5 pułku piechoty zorganizował uroczyste zaślubiny z morzem.

Dziwnówek leży pomiędzy morzem Bałtyckim a Zalewem Kamieńskim. Czyni go to idealnym miejscem dla każdego – nieważne czy do sportów wodnych, czy opalania – Dziwnówek jest idealny, a świadczy o tym również certyfikat Błękitnej Flagi otrzymany w 2013 roku. Plaża jest zadbana i czysta, wioska potrafi dbać o swoje. A do tego Dziwnówek oferuje atrakcyjne i niedrogie noclegi. Można spokojnie wypoczywać i być pewnym, że wszystko będzie idealnie.

Dziwnówek ma status uzdrowiska. Wpłynęło na to położenie wioski – z jednej strony jod w powietrzu, jak to nad morzem, a z drugiej strony otoczenie przez lasy sosnowe. Jest to idealne miejsce, żeby leczyć choroby układu oddechowego. Tutejsi specjaliści są otwarci na gości w ośrodkach rehabilitacyjnych. Nie tylko osoby z chorobą układu oddechowego mogą zawitać w takim ośrodku. Ośrodek świadczy też usługi SPA, co czyni go niemal idealnym.

Jeżeli rodziny z dziećmi martwią się, że nie będzie tu nic dla ich pociech, spokojnie. Wesołe miasteczko stoi otwarte i czeka na dzieci. A po wszystkim cała rodzina może iść na lody do pobliskiej lodziarni, w której poza lodami znajdą również gofry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>