Najciekawsze atrakcje Ostródy

Piękne miasto Ostróda leży wśród pięciu jezior, otoczone bujną puszczą. Te wspaniałe walory przyrodnicze przyciągają wielu miłośników sportów wodnych i wędrówek po polskich lasach. Niemniej jednak miasteczko szczyci się także wieloma zabytkami, z których najbardziej znany jest dawny zamek krzyżacki. Tutejsze zaplecze noclegowe [szukaj na meteorze] leży wśród ciekawych budowli z różnych okresów historycznych, które warto obejrzeć podczas spacerów po kurorcie.

Ciekawostkę stanowi 10-metrowa wieża Bismarcka wybudowana z kamieni, którą wzniesiono ku chwale słynnego żelaznego kanclerza. Kiedyś w Europie znajdowało się sporo takich budowli, ale do dzisiaj przetrwały tylko nieliczne, które uchodzą za zabytki. Na terenie osady znajduje się także dosyć nowoczesna wieża ciśnień. Spacerując wieczorem po mieście warto zahaczyć o wspaniałą fontannę z posągiem rybaka, od którego rozchodzą się na boki wodotryski. Mają tu miejsce pokazy audiowizualne, podczas których w rytmie muzyki wodę podświetla się na różne barwy. Wielu widzów schodzi się na pokazy typu światło i dźwięk, z których mieszkańcy są szczególnie dumni, dowodząc, że przesądzają one o wyższości Ostródy nad pobliskim Olsztynem. Nieopodal fontanny znajduje się zadaszony amfiteatr wybudowany głównie ze środków unijnych. Obiekt może na raz pomieścić aż 2,5 tysiąca osób, więc często odbywają się tu koncerty, imprezy i festiwale, przesądzające o bogatym życiu kulturalnym miasta. W sierpniu przez kilka dni trwa tu festiwal reggae oraz Ogólnopolski Festiwal Ognia, podczas którego można podziwiać artystów, którzy żonglują pochodniami, tańczą z ogniem i prezentują płomienne iluzje. Nie brakuje tu również kościołów, gdyż w mieście znajdują się aż trzy piękne świątynie, takie jak kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ze starą Pietą, kościół pod wezwaniem świętego Dominika Savio, którego historia sięga XIV wieku oraz neogotycki kościółek ewangelicko-metodystyczny. Warto także przejść się po starym cmentarzu, na którym wrażenie robią nagrobki rodziny Kramerów.

Wielu wczasowiczów wybiera sobie to średniowieczne miasto mazurskie na wakacyjne noclegi, Ostróda bowiem to pięknie położony kurort pełen zabytków, imprez i atrakcji kulturalnych. Można tu nie tylko wypocząć nad wodą, ale i pozwiedzać stare budynki oraz zabawić na festynach.

Jedno przemyślenie nt. „Najciekawsze atrakcje Ostródy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>