Park Miniatur Sakralnych w Częstochowie

Częstochowa znana jest przede wszystkim ze słynnego sanktuarium z cudownym obrazem Matki Boskiej, który przyciąga co roku rzesze gości. Kulminacja ruchu turystycznego przypada tradycyjnie na sierpień, kiedy to do miasta docierają liczne pielgrzymki. Na przybyszów czeka tu obszerna baza noclegowa i całe przepiękne miasto, pełne ciekawych zakątków. Warto więc zrobić sobie listę obiektów do zwiedzania i podczas pobytu zapuścić się poza sanktuarium i tradycyjny bulwar. Na pielgrzymów czeka tu również kilka innych miejsc związanych z religią.

Spacerując po Częstochowie, trzeba zajrzeć do niezwykłego Parku Miniatur Sakralnych, który leży na terenie starego wapiennego kamieniołomu na Złotej Górze. Zbudowano tu repliki licznych budowli religijnych, takich jak sanktuaria, bazyliki i kościoły. Zwiedzający zobaczą tu między innymi zabudowania z Fatimy, Lourdes i Medjugorie, być może przypominając sobie przy tym uprzednio odwiedzone miejsca lub planując przyszłe pielgrzymki. Nie brak tu również bazyliki św. Piotra, Grobu Pańskiego czy kościoła na Lateranie. Kolejną atrakcję dla religijnych gości stanowi rekordowy, ogromny pomnik papieża Jana Pawła II. Posąg wysoki na prawie 14 metrów widoczny jest z wielu punktów miasta, a z uwagi na jego wielkość wpisano go do księgi rekordów Guinnessa. Biała sylwetka papieża modli się z rękami wzniesionymi do góry, jakby wypraszając błogosławieństwo dla odwiedzających. Nieco mroczniejszą atrakcję stanowią wyeksponowane w podziemiu fragmenty katakumb ze starożytnego Rzymu, w których niegdyś potajemnie spotykali się prześladowani chrześcijanie. Na terenie parku stworzono także szereg rozrywek dla dzieci, takich jak park linowy, trampoliny do skakania, plac zabaw, karuzela, kolejka, autodrom, dmuchany zamek oraz kino 5D. Najmłodsi mogą także zwiedzać miniatury pod opieką przewodnika i uczestniczyć w warsztatach poświęconych amonitom. Na miejscu znajduje się także jadłodajnia, w której można posilić się obiadem, napić soku czy herbaty, a na deser zjeść loda.

Pielgrzymów, którzy zatrzymali się tu na noclegi miasto Częstochowa zaprasza nie tylko do Sanktuarium Maryjnego. Na gości czeka tu ciekawy Park Miniatur Sakralnych, w którym obejrzeć można 17 replik znanych budowli ze świata chrześcijańskiego i fragmenty rzymskich katakumb. Ponadto na pociechy czeka tu mnóstwo okazji do wspaniałej zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>