Po przygodę w Bieszczady

Bieszczady to magiczne miejsce, które coraz częściej trafia na listę ofert biur turystycznych. Warto jednak skorzystać z możliwości, jakie daje samodzielne zwiedzanie tego malowniczego regionu. Nie trzeba bowiem korzystać z pośredników. Baza noclegowa [klik ➦ Meteor] jest w pełni gotowa i czeka na przyjazd chętnych przeżycia przygody turystów.

W Bieszczady

Położne w południowo-wschodniej części Polski pasmo górskie nazywamy Bieszczadami. Jest to jednak tylko część większego masywu, który z kolei jest częścią Beskidów Wschodnich. Nasze Bieszczady obok oczywistych walorów krajobrazowych posiadają jeszcze jedną unikalną cechę. Jest to bowiem kraina, niejako wciśnięta w wielokulturowy tygiel. To tutaj przecinały się szlaki z południa Europy na północ kontynentu i ze wschodu na zachód. Mieszają się tu wpływy austro-węgierskie, rosyjskie, ukraińskie, a nawet bałkańskie czy tatarskie z polskimi. Dodatkowo na terenie Bieszczad, pomimo starań władz komunistycznej Polski, wciąż widoczne są ślady wielu mniejszości narodowych. Widać to szczególnie w jednym z największych muzeów na otwartym powietrzu [klik ➦Wikipedia], które znajduje się w Sanoku.

Nie tylko krajobrazy

Myśląc Bieszczady wiele osób w naturalny wręcz sposób widzi przed oczami połoniny, lasy bukowe i szczyty masywu. Jednak sercem tego regionu niezmiennie pozostaje, a dzięki turystyce, tylko umacnia swoją rolę – Jezioro Solińskie. Wokół tego sztucznego zbiornika wodnego powstało wiele miejscowości, które żyją z turystów. Jednak nie byłoby tak, gdyby nie wyjątkowa uroda tego zalewu. Długa i malownicza linia brzegowa, piękne fiordy oraz doskonałe kąpieliska sprawiają, że Jezioro Solińskie to doskonałe miejsce, w którym można korzystać z różnorakich atrakcji np w okolicznych wsiach z dostępem do zalewu jak Olchowiec czy Jawor. Warto skorzystać także z możliwości przejechania się wyjątkowo uroczą trasą bieszczadzkiej ciuchci, czyli kolejki wąskotorowej. Jest to niezapomniana przejażdżka, którą najlepiej jednak odbywać poza sezonem i długimi weekendami. Wtedy bowiem liczba oczekujących na możliwość odbycia podróży bywa ogromna. Bieszczady przyciągają coraz większą liczbę turystów. Rozwój infrastruktury, oraz ogólny wzrost zainteresowania podróżami przez Polaków sprawia, że ten region Polski w pełni korzysta ze swoich walorów krajobrazowych. Jednak wciąż można tu znaleźć nieskażone wielką turystyką miejsca, która urzekają subtelnym urokiem i tajemnicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>