Podkarpacie i Przemyśl – gwarancja dobrego wypoczynku

Na Pogórzu Przemyskim w południowo–wschodniej Polsce położone jest stare, piękne miasto Przemyśl. Należy ono do najcenniejszych i najrozleglejszych miast zabytkowych w tej części kraju. Piękno doceniają turyści zarówno z kraju, jak i zagraniczni. Dla wszystkich powstała bogata baza noclegów Przemyśla i zaplecze gastronomiczne, które wciąż się rozwija.

Każdy z turystów powinien zobaczyć najważniejsze miejsca w mieście: Rynek Starego Miasta, Archikatedrę rzymskokatolicką, Wieżę Katedralną, Zamek Kazimierzowski z przyległym do niego Parkiem Zamkowym, Obiekty sakralne, kościoły i cmentarze, a także fragmenty umocnień Twierdzy Przemyśl. Propozycji na spacery i wędrówki jest naprawdę sporo.

Poza wędrówkami i zwiedzaniem w Przemyślu można skorzystać z wielu atrakcji. Co roku miasto organizuje Podkarpacki Jarmark Turystyczny. Jest to okazja do spróbowania dań kuchni regionalnej. Oczywiście królują proziaki, bałabuchy i papatacze. Te obcobrzmiące nazwy potraw pozostają na długo w pamięci. Jarmarkowi towarzyszą również inne imprezy: Wiosenny Przełajowy Wyścig Kolarski, Rock na Kresach, występy zespołów folklorystycznych, a także uliczne parady i pokazy sztucznych ogni. W mieście działa również całoroczny tor saneczkowy.

Przemyśl to również miasto pełne pomników. Najatrakcyjniejszy z nich to pomnik Szwejka siedzącego na skrzynce amunicji. Sympatyczny wojak w jednej dłoni trzyma kufel z piwem, a w drugiej fajkę. Chyba każdy z przyjezdnych posiada w swej kolekcji fotografię ze Szwejkiem. Innym, ciekawym pomnikiem jest ławka w kształcie fajki. Stoi ona przed budynkiem, w którym mieści się Muzeum Dzwonów i Fajek, bardzo chętnie odwiedzane przez turystów.

Przemyśl może się również pochwalić najpiękniejszym i najokazalszym dworcem kolejowym w całej Polsce. Z zewnątrz wygląda on jak mały pałac. Bogate zdobienia wewnątrz budynku, przepiękny żyrandol i ciekawe wykończenia sprawiają niesamowite wrażenie. Śmiało można powiedzieć, że Przemyśl jest głównym ośrodkiem turystycznym Podkarpacia. Atrakcyjności dodaje mu jeszcze położenie. Bliskość do Karpat Wschodnich, Lwowa i Bieszczad sprawia, że jest on bardzo często odwiedzany. O każdej porze roku można tutaj znaleźć coś dla siebie. Miłośnicy historii, krajoznawcy czy amatorzy turystyki pieszej i rowerowej nie będą się tutaj nudzić. Jest to miasto dla wszystkich i o każdej porze roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>