Wakacje nad morzem – Ustronie Morskie

Nad Morzem Bałtyckim znajduje się wiele miejscowości, przy czym właściwie każda z nich jest miejscem, do którego chętnie przyjeżdżają turyści. Niektórzy jednak zadają sobie pytanie dokąd warto pojechać, aby móc spędzić czas nie tylko na zażywaniu morskich kąpieli, ale także odwiedzić interesujące miejsca. Wydaje się, że świetnym rozwiązaniem jest pobyt w województwie zachodniopomorskim, na przykład w Ustroniu Morskim.

Nie można narzekać na brak miejsc, w których można się zatrzymać na czas urlopu. Przy odrobinie szczęścia mamy szanse na znalezienie pokoju z widokiem na morze w Ustroniu Morskim. Co może być lepszego niż podziwianie wschodu słońca z balkonu naszego pokoju?

Plaża jest niezwykłym atutem tej nadmorskiej miejscowości, jest ona bowiem nie tylko szeroka i piaszczysta, ale także położona przy samym klifie, co sprawia, że jest to wyjątkowo malownicze miejsce. Na wczasowiczów czekają nie tylko strzeżone kąpieliska, ale również dwa mola, po których chętnie przechadzają się zarówno turyści jak i mieszkańcy Ustronia Morskiego. Osoby lubiące jazdę na rowerze powinny wypożyczyć rowery i wybrać się na wycieczkę do leżących kilkanaście kilometrów od Ustronia Morskiego najstarszych polskich dębów. Warto zobaczyć te imponujące pomniki przyrody: „Bolesława” i „Warcisława” mających odpowiednio 800 i 640 lat.

Innym celem wycieczki może być mająca 50 metrów wysokości latarnia morska, która leży w małej miejscowości Gąski. Tę wysoką wieżę można zwiedzać, co chętnie robią przybyli tam turyści. Oczywiście wyjście na sam szczyt latarni jest niemałym wyzwaniem, ponieważ prowadzi tam wiele schodów, jednak widok, który się stamtąd roztacza rekompensuje wysiłek. 

Obiektem chętnie odwiedzanym przez osoby spędzające urlop w Ustroniu Morskim jest Centrum Sportowo-Rekreacyjne Helios, w którym można się rozerwać grając w tenisa, kręgle czy korzystając z rozrywek tamtejszego aqua parku. Innym miejscem, do którego chętnie wybierają się wczasowicze jest poradzieckie lotnisko leżące w Bagiczu. Będąc tam można zdecydować się na wyruszenie na lot widokowy, który z pewnością będzie wiązał się nie tylko z podziwianiem krajobrazów z lotu ptaka, ale również z niemałymi emocjami. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>