Wolny czas w Piwnicznej-Zdroju

Piwniczna-Zdrój to miejscowość o charakterze uzdrowiskowym. Znajdziemy ją w województwie małopolskim, nad rzeką Poprad (https://pl.wikipedia.org/wiki/Poprad_(rzeka). Miasteczko jest zlokalizowane u podnóża gór Beskidu Sądeckiego. Piwniczna-Zdrój to niezwykle atrakcyjne miejsce, zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Aktywna turystyka to bardzo często ulubione zajęcie osób, które tutaj przyjeżdżają. Jednak Piwniczna-Zdrój oferuje nam także sanatoria uzdrowiskowe oraz ośrodki wypoczynkowo-sanatoryjne, które wspomogą proces zdrowienia i rehabilitacji. Bogate walory przyrodnicze, szeroka baza noclegowa, doskonały klimat, świetne punkty gastronomiczne – z pewnością poczujemy się tutaj bardzo komfortowo. Miejscowość jest także doskonałą bazą wypadową do okolicznych ciekawych miejsc. Znajduje się bowiem przy samej granicy państwa ze Słowacją. Niedaleko mieszczą się także słynne kurorty, jak Muszyna czy Krynica.

Jak można miło spędzić czas w Piwnicznej-Zdrój? Z pewnością warto udać się na ciekawą wycieczkę górskim szlakiem. Miejscowość jest położona w samym środku Beskidu Sądeckiego, co niewątpliwie sprzyja uprawianiu turystki górskiej. Oprócz szlaków pieszych, mamy tutaj całą sieć ścieżek rowerowych. Miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością zainteresują się także spływem rzeką Poprad. Atrakcja dostarczy nam dreszczyk emocji oraz niezapomniane widoki. Spływ łodzią czy też pontonem jest bardzo ciekawy ze względu na duże wahania poziomu wody. Z pewnością nie zaśniemy podczas tej fascynującej wycieczki. Czeka tutaj na nas wiele mocnych i niezapomnianych wrażeń. W sezonie zimowym popularnym zajęciem jest niewątpliwie narciarstwo. Fani nart jak i snowboardu mogą korzystać z nowoczesnych ośrodków.

W Piwnicznej-Zdroju i okolicy znajdziemy również ciekawe, zabytkowe miejsca. Warto odwiedzić Muzeum Regionalne TMP, rynek miejski oraz kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Ciekawą świątynię możemy zobaczyć także w Piwnicznej-Kosarzyskach. Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy to tajemnicza świątynia, która doskonale komponuje się z beskidzkim krajobrazem.

Jakie noclegi Piwniczna-Zdrój zaproponuje miłym gościom? Do wyboru mamy liczne ośrodki wypoczynkowe, pokoje gościnne oraz hotele (www.meteor-turystyka.pl/noclegi,piwniczna-zdroj,0.html). Znajdziemy tutaj także sanatoria, schroniska oraz pensjonaty. Baza noclegowa jest szeroka i rozbudowana. Z pewnością spędzimy tutaj miło i beztrosko czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>