Zachód słońca nad morzem we Władysławowie

Polskie morze… Przez wielu uwielbiane, przez wielu srogo krytykowane. Argumenty tej drugiej grupy zazwyczaj opierają się na zasłyszanych opiniach o rzekomym ogromnym zanieczyszczeniu i są grubo przesadzone. Z drugiej strony argumenty zwolenników wakacji nad dostępną w granicach naszego kraju linią Bałtyku również są nie do końca zgodne z prawdą, ale to tylko dlatego, że żaden aparat fotograficzny, ani żadne słowa nie są w stanie wyrazić piękna zaklętego w zachodzie słońca nad ogromną taflą wody, szumu fal podczas nocnego pikniku na plaży, czy adrenaliny i radości, jakiej dostarczają sporty wodne. Jak widać przekazanie opinii na temat polskiego morza jest niemożliwe, zbyt dużo niepewnych informacji. Dlatego każdy, ale to każdy odwiedzić je musi.

Jeśli nie jesteś w grupie szczęśliwców urodzonych w jednym z północnych województw, a chcesz spędzić tam trochę czasu, z zakwaterowaniem nie będzie najmniejszego problemu, regiony te są turystycznie bardzo rozwinięte i wiele miejscowości oferuje bardzo zadbane i zaadresowane dla każdego rodzaju odwiedzających noclegi. Władysławowo jest jedną z najsłynniejszych wśród wycieczkowiczów lokacji, która oprócz łatwego dostępu do bazy noclegowej (zobacz tu) zapewnia bardzo, ale to bardzo bliski dostęp do morza, mnóstwo możliwości spędzania aktywnie czasu za sprawą licznych wypożyczalni sprzętów do sportu wodnego oraz ofert instruktorów, którzy chętnie nauczą zainteresowanych podstaw  surfingu, żeglarstwa, nurkowania, czy wędkowania.

Również osoby, które wolą wakacje spędzić poznając okolicę, z dala od morza, na które patrzą jako na miejsce najwyżej relaksacyjne, nie zawiodą się rozglądając się po spektrum możliwości, jakie oferuje okolica. Bo ta bogata jest w przeróżne szlaki turystyczne prowadzące przez leśne wertepy, plaże i łąki obfitujące oprócz swoich tradycyjnych zapachów w niepowtarzalną, odprężającą woń bliskiego morza.

Jak widać, nie ważne czy jesteś amatorem plaży, morza, zieleni, zapalonym rowerzystą lub pływakiem, który ze względu na miejsce zamieszkania nie na co dzień może zmagać się z morskimi falami, gmina Władysławowo Cię nie zawiedzie. Możliwości jest tyle, że z pewnością za dnia nie dopadnie Cię nuda, a wieczorami, o ile pozostanie Ci siła po korzystaniu ze wszystkich atrakcji, udasz się na plażę i w cichym towarzystwie innych ludzi lubujących się w zachodach słońca odprowadzisz zachwyconym wzrokiem znikający za horyzontem płomień, a on pożegna Cię rzucając uśmiechnięte płomienie na falujące tafle morza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>