Zwiedzamy Pisz – co warto zobaczyć?

Idealne miejsce na wypoczynek to dla każdego coś innego. Jeżeli ktoś chce mieć ciszę i spokój, możliwość wypoczynku nad wodą i jednocześnie zwiedzania interesujących atrakcji – z pewnością powinien wybrać leżące na Mazurach miasto Pisz. Oferuje ono możliwość wypoczynku z dala od zgiełku dużych miast, jednocześnie zaś zapewnia wiele atrakcji dla tych, którzy decydują się tutaj przyjechać. Plusem tego miasta na pewno jest bardzo obszerna i rozwijająca się z każdym rokiem baza noclegowa, jak też wiele innych usług, z których w znacznej większości korzystają przede wszystkim przyjeżdżający tutaj turyści. Pisz to miasto, w którym jest wiele miejsc w hotelach, jak też w ośrodkach wypoczynkowych czy kwaterach prywatnych [>meteor-turystyka.pl]. Szczególnie te ostatnie cieszą się sporym zainteresowaniem, ze względu na często bardzo ciekawą ich lokalizację.

Urlop w Piszu to bardzo wiele możliwości spędzania czasu. Nie sposób zapominać przede wszystkim o wypoczynku nad wodą – kąpiele i opalanie, jak również uprawianie sportów wodnych to główne atrakcje tego właśnie miejsca. Poza tym iż można wypoczywać nad jeziorem Roś, w okolicy jest kilka innych jezior, nad które także turyści bardzo chętnie się wybierają. Można skorzystać także ze statku, który czeka na turystów na rzece Pisie [>wikipedia.pl], zabierając ich na rejs po okolicznych jeziorach. Jednak także spacer po miejscowości na pewno będzie bardzo ciekawy. Muzeum Ziemi Piskiej, z ławą myśliwską czy znajdującą się przed nim Kamienną Babą to tylko jedno z ciekawych miejsc, jakie trzeba tutaj zobaczyć. W mieście znajduje się także pomnik Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, miejsce pochówku żołnierzy radzieckich, zbiorowa mogiła poległych w 1939 roku czy pomnik Melchiora Wańkowicza. Z ciekawych miejsc warto na pewno odwiedzić zabytkową wieżę ciśnień czy też basztę.

Ponadto zauważyć można zabytkowe domy, niektóre z nich pochodzą jeszcze z XVII wieku. Okolice Pisza to niezwykle piękna przyroda. Na jeziorach znaleźć można rezerwaty przyrody, w których zaobserwować można lęgowiska ptactwa wodnego. Poza tym można tutaj obejrzeć ciekawą i niespotykaną często w innych regionach kraju roślinność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>