Nauka jazdy na nartach dla dzieci – sprawdź gdzie, z kim i jak długo się uczyć

Nauka jazdy na nartach dla dzieci powinna rozpocząć się możliwie najwcześniej. Z pomocą instruktora już kilkulatek może oswajać się z nartami, by po niedługim czasie szusować po stoku jak zawodowiec. Sprawdź, w jaki sposób przygotować dziecko do poznawania tajników sportów zimowych i jak długo trwa nauka.

Szkółka narciarska dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Pierwszym krokiem w drodze do nauki jazdy na nartach powinien być wybór odpowiedniego instruktora. Wyspecjalizowana szkółka narciarska dla dzieci jest przygotowana do pracy z maluchami. Instruktorzy wiedzą, jak najlepiej wykorzystać czas, przekazać wiedzę o technice jazdy, a jednocześnie nie zniechęcić dziecka. Warto sprawdzać opinie i zdecydować się na pomoc instruktorów, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną, ale też potrafią pracować z dziećmi.

Zajęcia indywidualne czy grupowe?

Nauka na nartach dla dzieci może być przeprowadzana indywidualnie albo w grupach. Zajęcia indywidualne sprawdzą się w przypadku dzieci, które potrzebują dodatkowych wskazówek i lubią nieustannie czuć wsparcie dorosłych. Dzieciom, które dopiero zaczynają przygodę z narciarstwem, rekomendowane są zajęcia grupowe. W grupie łatwiej jest bowiem wytworzyć atmosferę dobrej zabawy i zarazić pasją do jazdy na nartach. Rówieśnicy wzajemnie się motywują, a przy tym świetnie bawią pod okiem doświadczonego instruktora. Szkółka narciarska dla dzieci pomoże tak spędzić ferie zimowe, by dzieci poznały radość z grupowego szaleństwa na śniegu, a jednocześnie złapały narciarskiego bakcyla.

Dobra zabawa dla całej rodziny

Jeżeli chcesz zdecydować się na wyjazd zagraniczny, gdzie Ty wypoczniesz, a czas Twojemu dziecku zorganizuje szkółka narciarska dla dzieci, Austria będzie doskonałym wyborem. Sprawdź ofertę firmy Nastok, organizującej wyjazdy na narty dla dzieci, znane jako Alpejska Familiada. Przez 5 godzin dziennie, 6 dni w tygodniu, dzieci w wieku od 5 do 14 roku życia będą, pod opieką polskich instruktorów, zgłębiać tajniki jazdy na nartach i bawić się z animatorami, a na koniec mogą wziąć udział w zawodach narciarskich.

Jak długo trwa nauka na nartach dla dzieci?

Ilość czasu jaką potrzebuje dziecko, żeby nauczyć się jeździć, zależy od wieku, koordynacji ruchów i naturalnych predyspozycji. Jak twierdzą profesjonalni instruktorzy, po pierwszym tygodniu dziecko zazwyczaj potrafi samodzielnie zjechać ze stoku. Drugi tydzień może być potrzebny na doskonalenie techniki.
Kilkulatki na zajęciach, które prowadzi szkółka narciarska dla dzieci, wytrzymują około 5 godzin. W tym czasie jeżdżą przez około 2 godziny, mają godzinną przerwę na posiłek i kolejne 2 godziny spędzają na nauce. Przedszkolaki będą potrzebowały przerwy po każdych 45 minutach jazdy.

O czym pamiętać przygotowując dziecko do jazdy na nartach?

Dziecku, które wysyłasz na lekcje, wypożycz lub kup dopasowane buty i odpowiednie narty. Ze względów bezpieczeństwa niezbędny jest też kask, gogle i kijki do nart.
Wybierając strój, ubierz dziecko na cebulkę. Kilka warstw specjalistycznej odzieży ochroni przed zimnem, a ciepła, ale lekka kurtka i spodnie narciarskie zapewnią komfort podczas szaleństw na stoku. Przydatna będzie też dopasowana kominiarka.

Zarezerwuj miejsce dla dziecka już dziś!

Szkółka narciarska dla dzieci rozplanowuje terminy na ferie zazwyczaj jeszcze przed sezonem, warto więc odpowiednio wcześnie zapisać dziecko na zajęcia. To da Ci pewność, że nauka jazdy na nartach dla dzieci będzie przeprowadzona profesjonalnie, a maluch wyniesie z niej jak najwięcej.

Dodaj komentarz

Podobne