Koszalin – prawdziwe centrum kultury

Kiedy wyjeżdża się do różnych miast na urlop czy wakacje, to nie tylko dla wypoczynku na łonie natury. Często ważne są i inne atrakcje. Dla wielu osób kontakt z kulturą jest bardzo ważny. To także forma wypoczynku i zarazem wspaniała uczta dla ducha. Kto tego właśnie potrzebuje, temu Koszalin bardzo się spodoba. Jest tutaj wiele obiektów, których rolą jest krzewienie kultury, a nie brak też różnych ciekawych, cyklicznie odbywających się imprez. Komu nie trzeba wielkich luksusów, to wśród ofert noclegów w Koszalinie są też bardzo tanie (szczegóły na liście meteor). Można więc przyjechać na dłużej. Będzie czas, aby zapoznać się z tutejszą przyrodą i poznać bogatą ofertę kulturalną. Jeśli przyjeżdża się w dwie czy trzy osoby, to można wynająć pokój wieloosobowy i tak jest najtaniej. Miejsca są w hotelach, motelach, w prywatnych domach i w gospodarstwach agroturystycznych.

W Koszalinie jest kilka najważniejszych obiektów kulturalnych i chociaż z niektórymi z nich warto zapoznać się bliżej, czyli skorzystać z ich oferty. Jednym z nich jest Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki. Mieści się ona w nowoczesnym, dużym budynku. Co roku odbywa się tutaj tutaj wiele koncertów muzyki poważnej. Nawet największy jej miłośnik będzie czuł się usatysfakcjonowany. Filharmonia organizuje także Międzynarodowy Festiwal Organowy. Odbywa się on jednak nie w tym budynku, ale w Katedrze Koszalińskiej. Jeśli chce się posłuchać wspaniałej muzyki organowej, to trzeba znaleźć z bazy noclegowej wolne pokoje w terminie z przedziału od czerwca do sierpnia, bo wtedy ta impreza ma miejsce.

Kolejne miejsce aktywnie działające dla krzewienia kultury to Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego. Warto obejrzeć jakąś z odgrywanych tam sztuk. Miłośnika kultury zainteresować mogą także Muzeum Miejskie, Skansen Jamneński oraz Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego. Jest sporo do zobaczenia w muzeach. Bez względu na to, kiedy przyjedzie się do Koszalina, to oferta kulturalna będzie bogata. Natomiast jeśli jakaś impreza szczególnie się spodoba, to na ten czas trzeba zarezerwować nocleg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>