Małżeństwo – trzeba sprostać wyzwaniom każdego dnia

Sakrament małżeństwa to najpiękniejsza chwila w życiu dwojga zakochanych w sobie ludzi. Przed zawarciem małżeństwa dwoje kochających się ludzi patrzy w tym samym kierunku. To taka przenośnia, rzecz jasna. Po ślubie dwoje ludzi musi patrzeć na siebie wzajemnie. Oznacza to mniej więcej tyle, że nasz pojedynczy i często egocentryczny świat zmienia się i dzieli na dwoje właśnie. Każdy z małżonków musi brać sobie do serca to, czego oczekuj druga osoba. Mąż i żona to już wtedy jeden organizm funkcjonujący, jako rodzina. I nie ma się co oszukiwać, małżeństwo nie jest łatwe. Na pewno nie przemija tak lekko jak narzeczeństwo. Każdy dzień niesie za sobą nowe wyzwania, którym trzeba podołać. Trzeba im jednak podołać razem, we dwoje, ponieważ nie da się przeżyć małżeństwa osobno. Zarówno mąż jak i żona powinni zawsze mieć w sercu słowa przysięgi, którą złożyli na ślubnym kobiercu. Miłość i wierność oraz wytrwałość do końca – tak można podsumować zawierany w kościele związek małżeński.
Małżeństwo to ogromna sztuka kompromisu. Czasem bywa tak, że zdania są podzielone a różnice coraz większe. Dlatego bardzo ważne jest to, żeby codziennie chcieć odnaleźć rozwiązanie, które usatysfakcjonuje oboje małżonków. Nawet jeśli jednego dnia mąż musi być na minusie to tylko po to, żeby w kolejnym znowu wyjść na plus. W małżeństwie bardzo często piętrzą się problemy, które skuteczne utrudniają jego funkcjonowanie. Wtedy należy pamiętać, że jedynym problemem, jaki może utrudnić życie to brak zdrowia. Jeśli jest zdrowie to żadne inne problemy nie mają prawa niszczyć małżeństwo. Wspólnymi siłami w połączeniu ze wzajemną miłością małżonkowie potrafią pokonać każdy problem. Bardzo często bywa tak, że małżeństwo wydaje się być postrzegane, jako kłótliwe czy skonfliktowane. Czasem są tylko takie pozory, a kiedy okazuje się, że potrzebne jest wspólne działanie to jeden za drugim wskoczyłby w ogień. Małżeństwo zawsze daje początek rodzinie. Wobec tego dorośli ludzie, którzy się decydują na przyjęcie tego sakramentu, nigdy nie powinni się poddawać na wspólnej drodze do małżeńskiego szczęścia.

Dodaj komentarz

Next Post

Jeśli chodzi o rodzinne negocjacje

pon. lip 11 , 2016
Źródło: tutajNegocjowanie nie ogranicza się do rozmów okrągłego stołu między wrogimi rządami, a nawet między kupującym a sprzedającym. Negocjacje dzieją się cały czas i to również w jednostce rodzinnej. W celu uzyskania najlepszych owoców z negocjacji, jest to dobry pomysł, aby poznać kilka podstawowych zasad, reguł, z których korzystanie sprawia, […]

Podobne