Jak tanio i przyjemnie spędzić czas z rodziną?

Spędzanie czasu z rodziną nie wymaga żadnych pieniędzy. Jadanie kolacji w restauracji, chodzenie do kina na filmy i wydarzenia sportowe są to świetne rozrywki, ale koszt może tłumić ilość zabawy. Czasem nawet już nie starcza na popcorn i napoje. Rozwiązanie?

Oto niektóre zabawy i darmowe rzeczy do zrobienia z rodziną.

Noc gier. Moja rodzina często urządzała sobie takie noce gier i dobrze to pamiętam z okresu dorastania, bo te noce należą do jednych z najbardziej cenionych i najzabawniejszych wspomnień. Można zaprosić przyjaciół i rodzinę i spędzić wiele godzin grając w gry takie jak Scrabble, Monopol czy Twister. Jeśli nie masz żadnych gier, można jeszcze zrobić domowej roboty wersje. Są jeszcze gry w karty, a nawet jest wiele gier internetowych, w które możecie grać jako rodzina , Spróbujcie także puzzli razem – niech to będzie wasz rodzinny dzień rozrywki.

Biblioteka. Lokalna biblioteka jest niesamowita i całkowicie za darmo, pełna zasobów. Każdy wie, że można wypożyczyć książki, ale czy wiesz, że możesz również sprawdzić dział audiobooków, wypożyczalnie DVD, sztuki, a nawet sprawdzić bezpłatny wstęp do muzeów i parków. Niektóre biblioteki są lepsze niż inne, ale większość z nich ma coś do zaoferowania. Biblioteki w mojej okolicy mają bogatą kolekcję DVD, a nie tylko specjały i klasyki, ale także sporo nowości i popularnych filmów. Mają znacznie mniej egzemplarzy niż lokalna wypożyczalnia wideom, są listy oczekujących ale są one całkowicie bezpłatne. Książki audio są idealne do przejażdżek samochodowych lub pływania w basenie lub do słuchania podczas sprzątania w domu. Niektóre obiekty organizują wieczór filmowy lub inne imprezy okolicznościowe. Dlatego właśnie warto przejść się do biblioteki.

Biblioteki mają specjalne kopie książek przeznaczone dla klubów książki, oznacza to, że mają kilkadziesiąt egzemplarzy tej samej książki. Jeśli będziesz uczestniczyć w klub książki w bibliotece lub założysz rodzinny klub książki możesz się załapać na te egzemplarze. Jeśli dzieci są starsze, można wziąć taką książkę, przeczytać ją razem lub oddzielnie, a następnie omówić przed snem.

Jednym z najbardziej zaskakujących rzeczy jakie odkryłem w mojej bibliotece są karnety jakie można wykorzystać w wielu różnych miejscach. Są to karnety do zoo, bezpłatny wstęp do wielu muzeów, do parku rozrywki i innych ciekawych miejsc. Zazwyczaj trzeba je odebrać w jeden dzień i zwrócić je następnego dnia. Idź porozmawiać z pracownikiem biblioteki i bibliotekarzem dowiedz się więcej na temat oferty biblioteki. Poszczególne działy mają różne wejściówki. Te darmowe karnety pozwolą zaoszczędzić dużo pieniędzy. Można nawet zarezerwować na to rodzinne popołudnie i po prostu pójść do biblioteki razem.

Można też razem wybrać się na przejażdżkę rowerową, pójść na spacery, uprawiać jogging, lub kupić Nintendo i ćwiczyć. Wii to konsola do gier wideo, który daje okazje do aktywności, co jest dobre czasem dla odmiany zamiast siedzieć i grać w gry. Poza tym to zawsze przynosi bardzo dużo zabawy dla całej rodziny.

Dodaj komentarz

Next Post

Sklep dziecięcy – co można w nim kupić?

wt. lut 6 , 2018
Pojawienie się na świecie dziecka wiąże się ze zmianą całego stylu życia. Maluchowi trzeba przygotować całą wyprawkę, natomiast w miarę jego wzrastania będą pojawiały się co raz to nowe potrzeby. Aby móc je spełniać, dobrze jest robić zakupy w odpowiednio przystosowanym miejscu, jakim jest sklep dziecięcy. Co można znaleźć w […]

Podobne