Problemy z nadwagą u dzieci

Od jakiegoś czasu wiele słyszy się o tym, że polskie dzieci są coraz bardziej otyłe. Lekarze i dietetycy bardzo przestrzegają przed otyłością u dzieci, ponieważ może ona prowadzić do wielu nieprzyjemnych i niebezpiecznych schorzeń i chorób.

Najczęściej winni całej sytuacji są niestety rodzice i opiekunowie, którzy zajmują się dzieckiem. Ono samo nie ma tak dużego wpływu na jakość spożywanego pożywienia, jak właśnie rodzice. Dzieci nie powinny w ogóle spożywać Fast foodów, ani słodkich i słonych przekąsek, którymi są zapychane. Rodzice często bezwiednie kupują dzieciom batoniki i chipsy, nie zdając sobie sprawy z tego, jak ogromną krzywdę im wyrządzają. W każdej takiej słodkości znajdują się ogromne ilości cukru oraz soli, które wpływają niekorzystnie na wagę dziecka.

Poza tym, ogromnym grzechem są również słodzone napoje. Soczki i smakowe wody zawierają bardzo dużo pustych kalorii, które nie są w najmniejszym stopniu wartościowe, ani pożyteczne. Takie kalorie zapychają jedynie dzieci i powodują u nich nadwagę. Najlepiej, żeby już od najmłodszych lat uczyć młodego człowieka picia wody mineralnej niegazowanej oraz niesłodzonych herbatek ziołowych. Z pewnością nie będzie mu brakowało soczków.

Wielu rodziców zapomina również o istocie ruchu. Dzieci nie uprawiają żadnych sportów, a bardzo wiele czasu spędzają w domach przed telewizorami i komputerami. W ten sposób, nie spalają kalorii spożywanych wraz z jedzeniem i tyją. Każde dziecko powinno uczyć się jazdy na rowerze, grać w piłkę z rodzicami i spacerować. Jest to absolutne minimum. Nie można również zwalniać dzieci z zajęć wychowania fizycznego w szkole na życzenie. Jest to bowiem ogromna krzywda dla młodego człowieka. Bardzo wielu rodziców popełnia obecnie taki błąd.

Dodaj komentarz

Next Post

Jak tanio i przyjemnie spędzić czas z rodziną?

śr. gru 28 , 2016
Spędzanie czasu z rodziną nie wymaga żadnych pieniędzy. Jadanie kolacji w restauracji, chodzenie do kina na filmy i wydarzenia sportowe są to świetne rozrywki, ale koszt może tłumić ilość zabawy. Czasem nawet już nie starcza na popcorn i napoje. Rozwiązanie? Oto niektóre zabawy i darmowe rzeczy do zrobienia z rodziną. […]

Podobne