Przygotowania do powiększenia rodziny

Młode pary, które planują powiększenie rodziny, powinny dobrze przygotować się do okresu ciąży. Często zapominają o tym, że ważne jest, aby przygotować przede wszystkim swoje organizmy, z myślą o zdrowym dziecku. Najczęściej, skupiają się na tym jedynie kobiety, co jest jednak błędem, ponieważ jakość nasienia mężczyzny, ma również istotny wpływ na to, jak ukształtuje się w przyszłości młody człowiek.

Najważniejszą kwestią, przed planowaną ciążą, jest po prostu udanie się do lekarza, w celu wykonania podstawowych badań. Warto jest ustalić grupy krwi przyszłych rodziców, aby mieć ewentualną świadomość konfliktu serologicznego. Poza tym, dobrze jest sprawdzić, czy w organizmie nie ma żadnych niedoborów i innych problemów. Lekarz następnie, powinien wskazać, w jaki sposób najlepiej jest się suplementować. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni bezwzględnie przyjmować kwas foliowy. Ma on bowiem ogromne znaczenie podczas rozwoju płodu i warto zadbać o to jeszcze przed poczęciem. Dzięki kwasowi foliowemu, prawidłowo rozwija się układ nerwowy dziecka. Poza tym, warto również sięgnąć po inne suplementy witaminowe, aby jak najlepiej przygotować swój organizm.

Kobiety powinny również wykonać badania hormonów tarczycy, ponieważ często okazuje się, że mają problemy z produkcją tych hormonów i istnieje konieczność ich sztucznego uzupełniania. Jest to bardzo ważne, ponieważ przez pierwsze miesiące ciąży, dziecko pobiera hormony tarczycy od matki. Dopiero po dwudziestym tygodniu ciąży, zaczyna ono samodzielnie produkować te hormony. Matki, które leczą się na niedoczynność tarczycy, powinny mieć na uwadze również to, że zapotrzebowanie na syntetyczny hormon z pewnością wzrośnie z czasem i trzeba będzie, po konsultacji z lekarzem zwiększyć jego dawkę. Brak kontroli tarczycy, ma bardzo często wpływ na problemy par z niepłodnością. Warto o tym pomyśleć wcześniej i zadbać o odpowiedni poziom hormonów we krwi.

W przypadku kobiet, ważne jest również utrzymanie prawidłowej masy ciała. Trzeba pamiętać o tym, że w czasie ciąży każda przyszła mama nabiera dodatkowych kilogramów. Nie można dopuścić do sytuacji, kiedy tych kilogramów będzie znacznie za dużo. Lepiej jest wcześniej zrzucić nieco nadmiarowych, aby później nie musieć martwić się każdym z nich. W trakcie ciąży bardzo odczuwają to przede wszystkim stawy kolanowe, które są bardzo obciążone. Doskonałym pomysłem jest więc wprowadzenie odpowiedniej diety. Chodzi o to, aby organizm przyjmował jak najwięcej wartościowych składników pokarmowych, a więc był zdrowy. Zdrowe nawyki żywieniowe warto jest następnie kontynuować, aby dziecku dostarczać jedynie tego, co jest dla niego najlepsze i najbardziej korzystne.

Ważna jest także odpowiednia gimnastyka. Dobrze jest pomyśleć o tym, aby w odpowiedni sposób wzmocnić swój kręgosłup i mięśnie grzbietu. Z pewnością dostaną one w kość w trakcie ciąży i warto pomóc im przetrwać ten trudny dla nich czas. Również na samym początku ciąży, dobrze jest pomyśleć o delikatnych ćwiczeniach. Wiele klubów fitness organizuje ćwiczenia dla kobiet ciężarnych, pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Podstawowe ćwiczenia można również bez obaw wykonywać we własnym domu.

Wiele kobiet narzeka na to, że po ciąży ich skóra traci jędrność i zyskuje brzydkie rozstępy. Temu także można zapobiec zawczasu. Najlepiej jest zaopatrzyć się w wysokiej jakości kosmetyki zapobiegające właśnie rozstępom. Można też stosować oliwki, które mają doskonałe działanie. Najlepiej jest zacząć jeszcze przed planowaną ciążą i hartować swoje ciało. W drogeriach i aptekach można znaleźć wiele kosmetyków, które są przeznaczone dla ciężarnych i z pewnością nie zaszkodzą dziecku. Są to kosmetyki bez zbędnej chemii i dodatków. Najlepiej jest wybierać właśnie takie produkty, ponieważ można je stosować bez żadnego ryzyka.

Dobrze jest pomyśleć również o aspektach finansowych rodzicielstwa. Być może zajdzie wówczas konieczność zmiany mieszkania lub samochodu na większy. Lepiej jest zastanowić się nad tym wcześniej i rozpocząć ewentualne oszczędzanie pieniędzy znacznie wcześniej. Wówczas można będzie myśleć o poważnych wydatkach. Zakup wyprawki dla dziecka to zawsze duży wydatek, nawet jeżeli kupuje się artykułu używane od znajomych. Lepiej jest więc stopniowo zaoszczędzić nieco środków na ten cel.

Dodaj komentarz

Next Post

Czas rodzinny – do zaplanowania!

sob. lip 23 , 2016
Rodzina razem – to jest jednym z najważniejszych aspektów budowania silnej więzi rodzinnej i wspaniałych wspomnień dziećmi. W dzisiejszych czasach, każdy jest bardzo zajęty własnym życiem. Nawet dzieci, czasem nie znajdują bez wolnego czasu aby do spędzić ze swoimi rodzinami. Zwłaszcza jeśli oboje rodzice pracują, czas rodzinny może być czasami […]

Podobne