Szlak rowerowy w Sorkwitach – rajd dla miłośników

Wyprawy rowerowe to niezwykle ciekawe przeżycia na wakacjach, dlatego wielu turystów decyduje się na takie posunięcia. Warto odwiedzić przede wszystkim Sorkwity, gdzie znajduje się atrakcyjny szlak rowerowy. Cała trasa liczy sobie 30 kilometrów i nie jest zbyt wymagająca pod kątem fizycznym oraz technicznym, dlatego warto zabrać na taką wycieczkę własne dzieci. Oznakowanie tego szlaku to kolor żółty, więc jak widać nie trzeba się obawiać o to, iż czeka turystów jakieś większe zmęczenie. Na drodze znajduje się wiele okazów przyrody oraz zabytków, a podczas eskapady można oczywiście zwiedzić wiele ciekawych miejsc i odpocząć. Mija się także wiele okolicznych miejscowości, które cechują się pięknymi widokami. Dużą zaletą jest to, iż jest on dwukierunkowy, a więc można tam bezpiecznie podróżować.

Baza noclegowa w Sorkwitach to idealny pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu w gronie rodzinnym. Sprzęt można wypożyczyć na miejscu, więc z tym nie ma większych problemów. Nawierzchnia na całej trasie jest w bardzo dobrym stanie, a więc nie trzeba obawiać się o własne zdrowie. Większość toru prowadzi przez malownicze drogi gruntowe, ale też drogi asfaltowe. Na odcinku znaleźć można podjazdy, ale też zjazdy, więc jakieś zdolności techniczne na pewno trzeba posiadać, aby skutecznie pokonać cały dystans. Warto wybrać noclegi (Sorkwity) jako obiekt wakacyjny i oderwać się w ten sposób nieco od rzeczywistości podróżując leśnymi ścieżkami, które kryją w sobie wiele zagadek. Można dzięki temu odetchnąć na łonie natury i zacieśnić więzi rodzinne, a czas na takiej wycieczce płynie naprawdę przyjemnie. Z racji tego ta baza noclegowa co roku przyciąga do siebie szeroką grupę turystów, którzy spędzają tam nawet po kilkanaście dni.

Na szlaku usytuowane są rezerwaty przyrody, pomniki, ale też zabytki sakralne oraz architektoniczne. Nie brakuje też tam miejsca na punkty widokowe, gdzie można sobie swobodnie odpocząć i romantycznie spędzić czas z ukochaną osobą. Szlak rowerowy w Sorkwitach to jedna z największych atrakcji turystycznych w tym mieście. Nie jest na szczęście zbyt wymagająca, ale za to bogata w ciekawe okazy. Taka wycieczka może okazać się doskonałym źródłem rozrywki zarówno dla osób młodych, jak i tych dojrzałych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>