Zakopane popularne przez cały rok

Jeżeli wybierasz się na wakacje do Zakopanego, możemy tylko pogratulować Ci świetnego wyboru! Miasto to pod wieloma aspektami jest urocze, ze względu na naturalny krajobraz, ale także ciekawą i niepowtarzalną architekturę w stylu zakopiańskim. Miasto to nie bez powodu nazywane jest stolicą Tatr, ponieważ znajduje się praktycznie u podnóża tych gór, dzięki czemu staje się samoistnie świetną bazą wypadową. Miasto samo w sobie do zbyt wielkich nie należy, ale jest drugim co do wielkości na całym Podhalu. Zamieszkuje je około 27 tysięcy mieszkańców, natomiast infrastruktura wypoczynkowa zimowej stolicy Polski jest przygotowana tak, by pomieścić nawet dwa razy tyle turystów.

Czym jeszcze charakteryzuje się Zakopane? Tak naprawdę – tak wieloma rzeczami, że trudno zdecydować, od której zacząć. Znajdziemy tutaj popularne na całą Polskę Krupówki, które absolutnie każdy turysta musi odwiedzić i cuda przyrody, niesamowite i niezapomniane widoki na Tatry, a także cały ogrom wrażeń kulturalnych. Już od XIX wieku Zakopane było również stolicą kultury, w której żyło i mieszkało wiele sławnych postaci. Dzisiaj dostępnych i polecanych do zwiedzenia jest wiele muzeów, gromadzących dzieła sztuki, ale także okazy fauny i flory, skały i minerały. Oczywiście, grzechem byłoby nie wspomnieć o słynnej Zakopiance. Czy jest na sali ktoś, kto nie wie, czym jest Zakopianka? Wątpliwe! Ten słynny obiekt jest ściśle związany z najważniejszą polską dyscypliną wśród sportów zimowych – narciarstwem – i absolutnie każdy fan Adama Małysza powinien się tam wybrać, jeśli jeszcze nie był!

Zakopane to miasto, które można odwiedzić i zostać na jakiś czas praktycznie o każdej porze roku. Jedni preferują wiosnę, kiedy to w górach rozkwitają najrzadsze i przepiękne gatunki wczesnowiosennych kwiatów. Inni preferują lato – najczęściej gwarancja świetnej pogody, a nawet upałów, częściej występujących niż nad polskim morzem. Jesień również przynosi wiele ciekawych wrażeń – zwłaszcza przepiękne zachody słońca za najwyższymi szczytami. To też praktycznie ostatni dzwonek, jeśli ktoś chce się udać w wysokie partie gór niekoniecznie narażając się na wydatki związane ze sprzętem zimowym. Jeżeli chodzi o zimę – cóż, chyba zbyt wiele mówić nie trzeba, co można robić w Tatrach zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>