W jaki sposób zachęcić dziecko do nauki?

Na pewno istnieję sposób polegający na tym aby zmuszać dziecko do siedzenia przy biurko i godzinami czytało podręcznik ale w przypadku wykonania pracy domowej jest to wręcz niemożliwe. Należy zdać sobie sprawę z tego, że nasz maluch bądź nastolatek ambitnie uczyć się będzie wtedy, kiedy to sprawiać mu będzie przyjemność. Warto przeczytać artykuł aby się dowiedzieć jak tak właściwie zachęcić dziecko do nauki.

Aby nie rozpraszać dziecka uwagi warto traktować naukę dziecka jak coś bardzo ważnego. Kiedy się uczy nie staraj mu przerywać tego zajęcia, wycisz telefon oraz odłącz wszystkie źródła dźwięku. Czasem warto podejść do tego tematu bardzo profesjonalnie, mówiąc mu to iż dajesz mu kanapki z rybą ponieważ sen ma trwać dziewięć godzin a on musi być dotleniony. Najważniejsze jest to aby dziecko, poczuło się docenione i traktowane poważnie.

Jeśli w domu mieszka więcej twoich pociech(zakładając, że nie masz tylko jedynaków)rozporządź tak by wszystkie dzieci podjęły naukę dokładnie w tym samym czasie. W tym momencie, żadne nie może oglądać telewizji, grać na konsoli czy przeglądać Internet. Ten błąd należy do najbardziej elementarnych, nie można dopuszczać do tego aby jedno dziecko się pilnie uczyło a drugie grało na konsoli.

W przypadku wolnych dni warto zachęcać swoje dziecko do rozwijania swoich pasji. Warto dać wykazać swojemu dziecko to czym błysnęło w szkole. Wycieczka do muzeum lub teatru to świetny pomysł. W przypadku zamiłowania do muzyki można go zabrać w bardziej historyczne miejsca polskie, które na co dzień proponują piękne utwory znanych kompozytorów.

Dziecko powinno zdać sobie sprawę z tego, że nauka to tak właściwie wyzwanie. Warto przekazać mu jak wysoce wartościowe jest wykonywanie czegoś, czego nigdy jeszcze nie wykonywało a wydawać się mogło trochę trudne. Warto czasem upiec ciasto albo starać się rozwiązywać wspólnie krzyżówki. Dodatkowo, mów dziecku o swoich błędach. Warto zaznaczyć to, że takie porażki uczą najwięcej w życiu. Należy je mówić z przyjemnością aby wykazać to iż to znakomity sposób na wykazanie twojej wytrwałości.

Naprawdę warto pochwalić dziecko za prawdziwy upiór, wysiłek i poświęcenie. Nie należy przesadzać z lekko rozdawanymi pochwałami i nie trzeba prowadzić do tego aby dziecko starało się oszukiwać bądź kombinować. W przypadku bajek dla malucha, warto także zwrócić uwagę tego co się czyta. Dużo tradycyjnych powieści zawiera fabułę opartą na szczęśliwym przypadku, powodzenia bohatera od ślepego losu. Należy dobierać odpowiednie książki, z puentą aby dziecko wynosiło z nich jak najwięcej.

Każda pochwała dziecka, za byle jakie działanie może dać powód dla malucha iż masz bardzo niskie oczekiwania i nie cenisz w żaden sposób swojego wysiłku. Jeśli coś mu przychodzi w sposób bardzo łatwy i dostanie nagrodę to tak naprawdę może się zniechęcać do dalszej nauki. Należy odpowiednio wyznaczać wszystkie pochwały. Za te mniejsze wykonane zadania, dziecko nie powinno na pewno być cały czas chwalone.

Dodaj komentarz

Next Post

Co to jest władza rodzicielska?

pon. sty 11 , 2016
Dzieci, do chwili ukończenia przez nie osiemnastego roku życia, podlegają władzy rodzicielskiej. Nakłada to na rodziców pewne obowiązki i prawa względem dziecka, ale wcale nie oznacza, że rodzic może sprawować nad swoim podopieczny władzę nieograniczoną i postępować z nim całkowicie według swojej woli i uznania. Musi bowiem dostosować się do […]

Podobne